7 būdai, kaip sustiprinti santykius su mama

Ruduo. Vėjas. Lietus. Laikas, kai norisi susisukti į šiltą antklodę, pasiimti karštos arbatos puodelį ir žiūrėti kokį švelniai romantinį filmą. Dar tokiu metu labai norisi prie kažko prisiglausti, atsigulti ant peties, pabūti mažesniu, pabūti vaiku. Ruduo – toks laikas, kai reikia sustoti, apsidairyti, pabūti su artimaisiais. Kol esi labai labai jaunas, nesvarstai apie tai, tiesiog bėgi. Tačiau kai truputį subręsti, kai tavo gyvenime atsiranda vaikai ir šeima, pradedi dažniau galvoti apie tai, kas svarbiausia, apie artimiausius. Aš šį rudenį daug galvoju apie savo mamą. Supratau, kad esu ne tik mama savo vaikui, bet ir dukra savo mamai. Prisiminiau, kaip dažnai pykstu ant mamos, kad ji skambina ir klausinėja tų pačių kaip sekasi?, prisiminiau, kaip dažnai nepaskambinu jai, nes esu užimta, pagalvojau apie tai, kad nepamenu, ką reiškia padėti galvą mamai ant peties. Tą akimirką paskambinau jai ir pakviečiau kartu praleisti kelias dienas pušynuose Palangoje, pakvėpuoti jūros oru, atsipalaiduoti ir pasidžiaugti vienai kita. Mama yra mama – iškart sutiko.
Taip mudvi išvykome kelioms dienoms į sanatoriją Gradiali, Palangoje. Per šias tris dienas aš supratau, kad santykius su mama galima sustiprinti keliais įdomiais būdais. Su jumis ir noriu tuo pasidalinti.

  1. Skirkite laiko viena kitai. Laikas – didžiausia dovana mums, kuria dažnai nemokame pasinaudoti. Bėgdami tiesiog išmėtome savo laiką. Norint tiesiog pabūti, reikia pakeisti aplinką, atsidurti erdvėje, kuri leis atitrūkti nuo skubos, nuo kasdienybės, nuo darbų, erdvėje, kuri tiesiog alsuos ramiu laiku. Tokia erdvė man yra pajūris. Ošimas, tylus pušynų dvelksmas, takai, kuriais vaikštai neskubėdama… Todėl mamą ir pasikviečiau į pajūrį, į sanatoriją – juk svarbiausia mūsų laikas kartu. 
  2. Juokitės kartu. Juokas geriausiai gydo visas žaizdas. Tą girdėjome vaikystėje iš savo mamų. Kai suaugome, tą perskaitėme ir daugelyje knygų, straipsnių, pasitvirtinome moksliškai (kaip keista, kad kartais tam, jog tikėtume mamomis, mums reikia mokslinio svetimųjų patvirtinimo). Tačiau geriausiai gydomąją juoko galią galime ištyrinėti praktiškai. Juoktis pavyksta lengvai ir nuoširdžiai, kai leidi sau būti vaiku, kai leidi sau į viską žvelgti vaiko akimis, kai leidi sau nebijoti. Mudviem su mama juoktis padėjo mano sūnus. Mažasis netvėrė juokais matydamas mūsų parafine išmirkytas ir didelėmis vilnos pirštinėmis papuoštas rankas… O kaip nuostabu buvo miegoti karališkoje lovoje kartu ir vakarais žiūrėti filmukus arba kutentis. O kaip nuostabu buvo dūkti baseinuose ir pirtyse, nardyti ir plaukioti baseine…
  3. Palaikykite viena kitą. Dažnai nutinka taip, kad retai bendraujant sunkiausiais išgyvenimais taip ir nėra galimybių pasidalinti, sulaukti patarimų, palaikymo. Per tris dienas sanatorijoje šioje srityje mums pavyko nuveikti daugiau nei pastaruosius kelis metus. Besimėgaudamos bendromis procedūromis su mama turėjome progą ir nuoširdžiai pasikalbėti. Ne tik apie tai, kokios švelnios ir gražios bus mūsų rankos po procedūrų.
  4. Mėgaukitės moteriškais malonumais. Jau užsiminiau apie parafino vonelę. Tačiau tai tik ledkalnio viršūnė. Ne veltui mamą kviečiau SPA poilsio kartu. Žinojau, kad tokie dalykai moteris visada suartina. Kojų, nugaros masažai, deguonies kokteiliai, kineziterapija vandenyje – visa tai moterims padeda stiprinti savąjį moteriškumą. Labiausiai sanatorijoje mėgavausi nugaros masažu ir vandens sportu. Mano kūnas man dėkojo, dingo nuovargis, sustiprėjo raumenys. Mama džiaugėsi atgaivinusi savo pavargusias kojas, jai labai padėjo limfodrenažinis ir kojų masažai. Be kita ko, praleisti kelias dienas negalvojant apie puodus – nuostabus dalykas, abi buvom laimingos, abi labai gerai viena kitą supratom ir pasigardžiuodamos mėgavomės Gradiali restorano šefų patiekalais.
  5. Kurkite grožį. Aš kasdien apie tai susimąstau. Toks mano darbas, toks mano džiaugsmas. Dirbu su plaukais, todėl kiekvieną kartą gražindama moterį užsiimu kūryba. Šias kelias dienas kūrėme kartu su mama. Daug kur leidau sau pabūti dukra, atidaviau kūrybinę erdvę mamai. Smagiausia buvo, kai ji džiovino ir šukavo mano plaukus. Toks paprastas buvimas drauge ir džiaugsmas. 
  6. Dalinkitės svajonėmis. Kartais papasakoti mamai tai, apie ką svajoji, nėra taip lengva. Tačiau kai po pirties gulėsite atsipalaidavusios ir mėgausitės laiku kartu, galėsite abi pažvelgti į ateitį. Mes jau susvajojome kitas tokias atostogas. Pažadėjom – taip ilgai nelauksime šį kartą.
  7. Būkite viena kitos draugė. Teko skaityti, kad tėvai ir vaikai negali būti draugais, nes tuomet sugriaunama šeimos hierarchija. Taip, vaikystėje turbūt. Bet kai vaikai patys tampa tėvais, tuomet pats tinkamiausias metas su savo tėvais sukurti draugystės saitus. Man būti drauge – tai dalintis žiniomis, patirtimi. Sanatorijoje apsilankiau konsultacijoje pas gydytoją dermatologą, sužinojau daug naujų dalykų apie gydymą lazeriu. Gydytojas mane sužavėjo savo profesionalumu ir patirtimi, labai argumentuotai ir aiškiai dalinosi žiniomis, patarimais. Vėliau aš ta informacija pasidalinau su mama. Nuostabu – abi išmokom kažką naujo!

Kartais atrodo, kad reikia perplaukti jūras, pereiti dykumas, perskristi visą pasaulį, kad surastum tobulą vietą pailsėti ir sustoti. O, pasirodo, viską galima rasti šalia – tereikia apsidairyti. Ir pakviesti savo artimiausius žmones, kad patirtys ir išgyvenimai taptų prasmingais.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook